Projektas "Tyrinėju medžius"

1 d ir 1 e klasės rugsėjo – lapkričio mėnesiais vykdė patyriminio ugdymo projektą „Tyrinėju medžius“. Mokiniai, susipažinę su savo jutimais ir pasitelkę juos, mokėsi pamatyti medžių spalvų ir formų įvairovę. Bandė užuosti medį, išgirsti jį, jo lapų šnaresį, lajos ošimą. Išmoko daugiau žodžių, apibūdinančių medžio dalis, grupavo medžius į lapuočius ir spygliuočius, tyrinėjo jų ypatumus, skirstė lapus pagal dydį, formą, spalvą. Vaikai bandė atsakyti į klausimą, kokią naudą medis suteikia gyvūnams ir žmonėms. Mokiniams buvo įdomu sužinoti daugiau apie medžio žievę: jos funkciją, rašto įvairovę, pastebėtus plyšius ir skylutes medyje. Daug tyrinėjimo džiaugsmo pirmokai patyrė kūrybinėse dirbtuvėse. Medžių tyrinėjimo laikas buvo stebuklingas. Mokytojos Diana ir Oksana pastebi, kad pirmokų santykis su medžiais nuo šiol tapo kitoks, juk medis gyvas kaip ir žmogus.