Šiaurės šalių literatūros savaitė 2023

• Paskelbta: 2023-11-17
  • Kategorija: Renginiai

Kai lapkritį Šiaurės šalis apgaubia tamsa, jaukiai pasislėpę nuo rudens darganų užsidegame žvakes ir pasineriame į knygų pasaulį. Jau tradiciškai Vitės mokykla lapkričio 13-17 d. dalyvauja tarptautiniame projekte „Šiaurės šalių literatūros savaitė 2023“, kuris organizuojamas Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekose. Šių metų tema - Kalėdos Šiaurėje.  Pradėjome projektą  lapkričio 13 - Didžąja skaitymo diena, kai visų dalyvaujančių  šalių vaikai renkasi bibliotekose 9.00 val.  ir klauso garsiai skaitomo to paties teksto. Šiais metais tai buvo Astrid Lindgren „Emilis iš Lionebergos“. Mūsų renginyje „Auštant. Rytas su knyga“ dalyvavo 4 a kl. mokiniai (mokyt. J.Jurevičienė), jie klausėsi skyriaus „Naujos Emilio išdaigos“ fragmentų, aptarė tekstą, diskutavo, grupės pristatė po vieną Šiaurės rašytojo knygą. Kalėdinę nuotaiką sukūrė dalyvių puošnios kepurės, papuošta eglutė, smagus ir labai prasmingas A.Lindgren tekstas apie svarbiausią Kalėdų mintį – dalinimosi džiaugsmą. Visą savaitę mokiniai daug aktyviau lankėsi bibliotekoje: apžiūrėjo spaudinių parodą, rinko citatas iš pateiktų Šiaurės rašytojų tekstų apie tikrąsias gyvenimo vertybes, atpažino ir iliustravo  mums visiems gerai pažįstamų veikėjų portretus. Geriausiai sekėsi penktokams Dovydui ir Paulei, puikiai iliustravo 1a kl. skaitytojai: Simonas, Luka, Dovydas, Adas, Armandas E., Armandas V., penktokai Rugilė, Igoris ir kt. Tiesiog buvo smagu būti kartu. Ir pajutome: Kalėdos beldžiasi į mūsų širdis.