Pirmieji bendruomenės debatai

  • Paskelbė : Vitės Progimnazija
  • Paskelbta: 2024-03-21
  • Kategorija: Aktualijos

Kovo 19 d. Klaipėdos Vitės progimnazijoje įvyko pirmieji mokinių tarybos inicijuoti debatai.

Renginio organizatoriai kvietė diskutuoti apie pagarbą mokinius, mokytojus bei tėvelius, kurių susirinko gausus būrys. Visi dalyviai aktyviai ieškojo atsakymų į keliamus klausimus: Ar vaikai - tiesioginis šeimos atspindys, o gal tai gali būti “kreivo veidrodžio efektas”? Kaip galima daryti įtaką jauniems žmonėms už mokyklos ribų? Ar visi aplinkiniai turi rodyti pavyzdį, ar aš turiu pradėti nuo savęs, tačiau kaip pradėti nuo savęs, jei aš net nesuvokiu problemos? Kokią įtaką jaunam žmogui šiais laikais daro socialiniai tinklai? Ar tai keičia mūsų pagarbos sąvoką ar iškraipo realybę?

Kiekviena komanda turėjo patarimų, kurie tikrai įkvėpė ir suteikė vilties, kad mūsų bendruomenė keliauja teisingu bei pagarba grįstu keliu.

Keletas minčių iš debatų dalyvių: „Jei nori pakeisti pasaulį, pradėk nuo savęs“, „Stebėk save iš šono ir kaip į tave reaguoja kiti“, „Suklydus- prisiimk atsakomybę ir nebijok atsiprašyti“, „Štai dabar mes visi, kurie diskutuojama apie pagarbą, jau esame pagarbos ambasadoriai ir privalom savo darbais ir žodžiais skleisti šią žinutę. Dabar. Šiandien. Pradėkim nuo savęs“.

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos