Eko mokyklų tinklas

Mūsų mokykla dalyvauja Lietuvos EKO mokyklų tinklo organizuojamuose renginiuose

2021 06 11 Kaip aš galiu prisidėti prie klimato kaitos mažinimo

https://prezi.com/view/6K9b5LiPdvFHg8AEj7gC/

2021 05 19 Išlaikytas atliekų kultūros egzaminas!

Sveikiname Herkų Černiauską (2b kl.), tapus geriausiu 2021 metų atliekų kultūros egzamino žinovu Klaipėdos m. savivaldybėje ir laimėjus KRATC bei Klaipėdos m. savivaldybės administracijos įsteigtus prizus!

 

2021 04 30 Balandis - švaros mėnuo

Pasitinkant pavasarį progimnazija organizavo akciją "Vitiečiai - darom!", kurios metu visi savanoriškai džiaugėsi savo gerais darbais gamtai:)

Akimirkos:

2021 03 30 Užbaigiant kovą - vandens saugojimo mėnesį...

2a mokinukai  "Draugystės grandinėle" mini kovą - vandens saugojimo mėnesį:) 

https://www.facebook.com/199855526723133/videos/3966088400081016

2021 03 19  Žemės dieną pasitinkant

Artėjant Žemės dienai ir minint pasaulinę vandens dieną, 6a kl. vyko integruota pamoka "Gyvybė ten, kur vanduo. Vanduo kalendorinėse šventėse". Pamokos metu  mokiniai supažindinti su vandens reikšme gyvybei ir aplinkai. Prisiminė apie vandens svarbą kalendorinėse šventėse. Pateikė lietuvių tautosakos pavyzdžių apie vandens didybę ir galią. Pamokos gale vyko mįslių apie vandenį įminimas. Mokiniai aktyviai dalyvavo taip pat sudarinėjant sudurtinius žodžius su žodžiu "vanduo". (Lietuvių k. mokytoja A.Krikščiukaitienė, geografijos mokytoja K.Stonytė)

 

2021 03 16 Antras daiktų gyvenimas

2d klasės mokiniai kviečia taupyti ir kūrybiškai prikelti antram gyvenimui panaudotus, nebereikalingus daiktus. Projektas "Antrinės žaliavos - antram gyvenimui".

Akimirkos:

2021 03 04  Kovas- vandens saugojimo mėnuo...

Skatinant suprasti vandens išteklių problemą, geografijos pamokoje 6b klasėje vyko diskusija šia tema. Mokiniai namuose skaičiavo sunaudoto vandens kiekį ir vertino, kaip nuo kiekvieno žmogaus priklauso  vandens išteklių tausojimas. Mokiniai diskutavo,  kuo žmogaus organizmui naudingas vanduo ir kaip namuose galime taupyti vandenį. Mokiniai pateikė pasiūlymų, kaip taupyti vandenį namuose: " kai valomės dantis, kol juos valomės išjungti kraną, jeigu geriame vandenį iš stiklinės prisipilti tiek kiek išgersime"; ''maudytis po dušu".

(6B klasė ir geografijos mokytoja K.Stonytė)

2021 03 02 "Sveiki ir ekologiški pusryčiai"

7a klasės mokiniai įgyvendino trumpalaikį projektą ir pristatė bendruomenei keletą sveikų bei ekologiškų pusryčių idėjų.

2021 02 09 "Stiprinkime sveikatą kartu"

Progimnazija dalyvauja sveikatą stiprinančiuose projektuose, kurių tikslas grūdintis, sportuoti, sveikai maitintis ir stiprinti ekologijos nuostatas. Jūsų dėmesiui 4a ir 3a klasių mokinukų žiemos sporto akimirkos žaismingai!

https://www.facebook.com/199855526723133/videos/767985237166562

2021 02 03 Integruota anglų kalbos ir geografijos pamoka "Maisto švaistymas - viena didžiausių problemų pasaulyje"

Siekdami atkreipti dėmesį į šių dienų aktualią problemą - maisto švaistymas, mūsų mokykloje vyko integruota anglų kalbos - geografijos pamoka 7a klasėje, kurios tikslas suprasti maisto švaistymo poveikį aplinkai, klimatui, besivystančioms šalims. Visame pasaulyje per metus išmetami tūkstančiai tonų maisto produktų, tuo tarpu milijonai žmonių visame pasaulyje kenčia nuo bado, arba gyvena žemiau skurdo ribos ir turi nepakankamai maisto. Pamokos metu mokiniai susipažino su šios problemos mastais, priežastimis ir pasekmėmis. Pateikė savo pasiūlymų, kaip galima prisidėti prie šios problemos mažinimo būdų.(J.Benediktavičienė, K.Stonytė)


 

2021 01 Tyrimas "Energijos išteklių panaudojimo pokyčiai namuose karantino metu"

Sausio mėnesio Eko  mokyklos mėnesio užduotis  „Energijos išteklių taupymas“. Mūsų mokyklos aštuntokai atliko tyrimą, siekiant išsiaiškinti elektros energijos sunaudojimo pokyčius karantino metu. Išsiaiškinti, kur daugiausia namuose naudojama elektros energija ir sužinoti elektros energijos taupymo būdus.

Tyrimo rezultatas parodė, kad padidėjus namuose dirbančių žmonių skaičiui, namų ūkiuose suvartojamos energijos kiekis išaugo. Didžiausias suvartojimo skirtumas pastebimas pirmadieniais-trečiadienis nuo 8-14 val., o nuo 15-16 val. elektros energijos vartojimas ima mažėti. Taip pat pateiktos išvados apie energijos kiekio taupymo būdus.

Tyrimą apibendrino ir išvadas padarė 8a klasės mokinė G.Mataitė

2021 01 Piešinių konkursas "Taupyk energiją"

Sausio mėnuo, buvo skirtas energijos išteklių taupymui. Todėl penktų klasių mokiniai buvo pakviesti dalyvauti piešinių konkurse. Šio konkurso tikslas - suprasti, kur savo aplinkoje daugiausiai sunaudojama elektros energijos ir kaip kiekvienas gali prisidėti prie energijos taupymo. 5c klasės mokiniai, piešinuose siūlė, kaip sutaupyti elektros energiją, o 5a ir 5b klasės mokiniai, piešė piešinius lipdukams, kurie bus suklijuoti mokykloje prie jungiklių ir paskatins mokyklos bendruomenę nepamiršti išjungti šviesos, išeinant iš patalpos.

Gamta ir žmogus mokytojos K.Stonytė ir I.Pocienė

2020 10 Gamta mokslinių tyrimų mėnuo

Spalio 16d. kultūros paso lėšomis buvo  organizuotas renginys  Eureka efektas.   Įvairūs eksperimentai buvo perteikiami ne tik teoriškai, bet ir praktiškai – sprogimai, ugnies kamuoliai ir garų geizeriai privertė kiekvieną aikčioti iš nuostabos ir ilgam pasiliko atminty. Forumo teatro principu pastatytas spektaklis leido mokiniams patiems iškelti problemas, pasiūlyti sprendimo būdus ir taip nulemti pasirodymo eigą. Viso renginio metu mokiniai buvo kviečiami aktyviai dalyvauti diskusijose su vedėjais, įsitraukė į pasirodymą savo idėjomis ir pasiūlymais .

2020 10 Kaip atpažinti medžiagas?

Ar neteko vietoj cukraus į arbatą įsiberti druskos? Nieko nuostabaus! Juk šios medžiagos tokios panašios: baltos, birios. Tad gamta ir žmogus pamokoje penktokai atliko bandymus su įvairiomis medžiagoms ir aiškinosi medžiagų savybes. Sudarė medžiagų aprašą. Pagal aprašymą susiplanavo ir savarankiškai atlieko bandymus. Bandymų metu bandė atpažinti medžiagos, kurios buvo miltelių pavidalo. Tačiau medžiagas atpažinti pasirodė sunkiau, nei įsivaizdavo. Koks gi skonis burokėlių, žalios arbatos ir špinatų?

2020 11 Tyrinėjimo mėnuo...

Klaipėdos Vitės progimnazija, dalyvaujanti Lietuvos EKO mokyklų tinkle, aktyviai įsitraukė į veiklas. Norime pasidalinti prieš atostogas skelbto gamtamokslio tyrinėjimo mėnesio akimirkomis. Tuomet 5 - 8 klasių mokiniai aktyviai tyrinėjo įvairius gamtos procesus.

5c klasės mokiniai stengėsi atskirti ir pagaminti įvairius mišinius. Septintokai augino savo mėgstamus guminukus ir stebėjo osmoso reiškinį, o 8a mokiniai kartojo įgytas žinias, įvairius laboratorinius indus naudojo praktiškai ir demonstravo savo išmonę bei gebėjimus skirstant vandens, smėlio ir pipirų mišinius.

Tyrimų metu mokiniai pritaikė lietuvių k., matematikos, gamtamoksles žinias bei ugdė gebėjimą dirbti komandoje, bendradarbiauti bei rasti jiems reikiamą informaciją. Biologijos – chemijos mokytoja Indrė Pocienė džiaugiasi mokinių užsidegimu ir noru aktyviai veikti, įsitraukiant į patyrimines veiklas.

2020 11 Ar mokate pasigaminti varškę?

Parduotuvėje pirkdami pieną atkreipiame dėmesį į jo galiojimo trukmę, riebumą. Kiekvienoje šeimoje šaldytuve yra pieno, o ką iš jo galima pasigaminti patiems ir gauti dar didesnę naudą. Integruotos  gamta ir žmogus ir technologijų pamokoje 5 a klasės mokiniai išgirdo apie pieno naudą žmogaus organizmui, jo produktus ir gamybos procesus. Pamokos metu technologijų mokytoja parodė, kaip iš dviejų produktų pieno ir citrinos, pasigaminti varškę. Išsiaiškino, kaip rūgštis veikia pieną. Padedant mokytojai susiplanavo  ir atliko stebėjimus bei bandymus namuose. Saugiai ir kūrybingai naudojo paprasčiausias gamtos tyrimo priemones, buityje naudojamus prietaisus ir medžiagas. Na,  o rezultatas puikus! Augustas, Kasparas, Gustė, Vytautas, Rimgaudas ir Jegor pasigamino varškę.

2020 11 Ekologijos edukacija mažiesiems

2E klasės mokinukai dalyvavo ekologinėje edukacijoje ,,Prikelk marškinėlius antram gyvenimui'', kurią organizavo mūsų socialiniai partneriai – Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras. Pasirodo puikių rezultatų galima pasiekti dirbant ir nuotoliniu būdu, svarbiausia aiškus instruktažas bei pasiruošimas veiklai tinkamomis priemonėmis. Pradžioje vaikai supažindinti apie gamtos taršą, vyko turiningas pokalbis apie šiukšlių rūšiavimą. Kūrybinė veikla patiko labiausiai: vaikai suko marškinėlius, tvirtino juos gumelėmis ir dažė. Rezultatas įspūdingas:)

 

2020 11 Lietuvos EKO MOKYKLOS lapkritį paskelbė oro taršos mėnesiu. Patys drąsiausi 7b ir 7c klasės mokiniai Austėja B. ir Dominykas B. nepabūgo siaučiančios epidemijos ir iškeliavo į lauką atlikti tyrimo.  Savo pasirinktose vietovėse mokiniai tyrinėjo ant medžių augančias kerpes ir, naudodamiesi pamokų metu įgytomis žiniomis, suformulavo išvadas apie oro taršą juos supančioje aplinkoje.

2020 12 Skirtukas iš panaudoto popieriaus - Kalėdinė dovana :)

Artėjančios šventės yra ne tik proga pasveikinti vienas kitą, bet ir panaudoti užmirštas ar namuose vietos nerandančias medžiagas. Iš namuose sukauptų antrinių žaliavų (popieriaus) 5a klasės mokiniai gamino knygų skirtukus, kurie bus puiki dovana pagaminta savo rankomis ir tausojant supančią aplinką. Saugokime gamtą ir mažinkim vartojimą! (Mokytojos L.Bružienė ir K. Stonytė)

Atnaujinta: 2024-10-30
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Pamokų laikas
8. 14.55 - 15.40
  • 1. 08.15 - 09.00
  • 2. 09.10 - 09.55
  • 3. 10.05 - 10.50
  • 4. 11.05 - 11.50
  • 5. 12.10 - 12.55
  • 6. 13.15 - 14.00
  • 7. 14.05 - 14.50
  • 8. 14.55 - 15.40