"Klaipėdos krašto delmonai" - pirmokėliai respublikinėje konferencijoje

• Paskelbta: 2023-03-30
  • Kategorija: Didžiuojamės

1d klasės mokinės Juta ir Adelė, paskatintos mokytojos Dianos, kovo 29 dieną dalyvavo Respublikinėje bendrojo ugdymo mokyklų 1-4 klasių mokinių ir priešmokyklinio ugdymo vaikų konferencijoje „Skrynelę pravėrus“, kurią organizavo Šiaulių „Romuvos“ progimnazija.

Konferencijos metu vaikai dalinosi savo žiniomis apie etninę kultūrą, ugdė tautinį tapatumą, pažino ir vertino savo tautos ir Lietuvos tradicinę kultūrą, suvokė save kaip tos kultūros puoselėtoją.

Pirmokės labai drąsiai pristatė pranešimą „Klaipėdos krašto delmonai“. Mergaitės papasakojo apie tik Klaipėdos krašto rūbams būdingą puošnų krepšelį, rišamą prie juosmens, papasakojo apie aplankytą Klaipėdos miesto etnokultūros centro Mažosios Lietuvos kostiumų parodą, informacijos apie delmonus paieškas ir delmonėlių kūrybos dirbtuves Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje. Atsisveikindamos su konferencijos dalyviais Adelė ir Juta pakvietė pasigrožėti klasės mokinių sukurtais delmonais.