Floristų edukacija Gintaro muziejuje

• Paskelbta: 2022-03-22
  • Kategorija: Aktualijos

Vitės progimnazijos floristikos būrelio mokiniai su mokytoja Digna lankėsi Palangos gintaro muziejuje. Edukacinio užsiėmimo "Pažink gintarą pojūčiais" metu iš arčiau susipažino su gintaro fizinėmis, cheminėmis ir medicininėmis savybėmis. Taip pat sužinojo, kad gintaras pasižymi didele spalvų įvairove, kad jo spalvos kinta nuo baltos, geltonos iki rudos. Kad yra žalsvo, melsvo, pilko ir net juodo gintaro. Mokiniai galėjo palyginti gintarą su akmenimis bei plastikiniais dirbiniais, panašiais į gintarą. Praktiškai patikrinti ir atskirti druskos tirpalu. Smagu buvo matyti, kaip gintaras dega, uostyti jo kvapą, primenantį spygliuočių sakus.
Taip pat mokiniai sužinojo apie gintaro rūgštį, jos naudą stiprinant imunitetą, gydant uždegimus. Gintaro dulkėmis dezinfekavome savo rankas.
Vienbalsiai pritarėme edukatorei, kad gintaras - gydomųjų savybių šaltinis, nuostabus aksesuaras, taip pat reikšmingas padėjėjas moksle.