For a clean World Hand in Hand

FOR A CLEAN WORLD HAND IN HAND (Ranka rankon už švarų pasaulį)- pagrindinis tikslas: formuoti teisingą jaunimo požiūrį į aplinkos apsaugą. Ieškoti problemų sprendimo būdų. Projekto šalys- partnerės: Turkija, Lietuva, Lenkija, Ispanija, Portugalija

Gamtosauginis ugdymas- sąmoningesnio mąstymo ir švaresnio pasaulio link

Šių metų sausio 27- 31 dienomis Klaipėdos Vitės progimnazijoje vyko pirmasis projekto „Hand In Hand For A Clean World“ dalyvių susitikimas, kuriame dalyvavo Lietuvos, Turkijos, Portugalijos, Ispanijos ir Lenkijos mokyklų komandos. Šiandien ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje vis svarbiau tampa ugdyti jaunimo atsakingumą, formuojant rūpestingą požiūrį į aplinkos apsaugą. Toks yra ir šio projekto tikslas.

„Ar tikrai atliekate namų darbus?“- projekto dalyvių paklausė „Klaipėdos vandenų“  vyriausioji technologė. Akivaizdus įrodymas – gaunamos stambiagabaritės atliekos – atsakė į klausimą, deja, bet „ne“. Vizito metu sužinojome, kaip valomos Klaipėdos miesto nuotekos. Stebėjome, kaip išgrynintas geriamasis vanduo kaupiamas rezervuaruose ir pumpuojamas į miesto vandens tiekimo sistemą. Daug diskusijų ir susidomėjimo iškėlė klausimas: ar tai tikrai paskutinis taškas, iš kurio geriamas vanduo patenka pas gyventojus.

Kartu su projekto partneriais apsilankėme „Fortum Klaipėda“. Ši įmonė, naudodama išrūšiuotas komunalines ir pramonines atliekas, gamina šilumą ir elektrą. Gidas svečius supažindino su naujausiomis technologijomis, kurios užtikrina didžiausią kuro sunaudojimą ir efektyvų išmetamųjų dujų valymą.

Apžvalginės- edukacinės ekskursijos įmonėse sukėlė daug apmąstymų  bei idėjų apie aplinkosaugą, ekologinio sąmoningumo ugdymą, rūšiavimo įgūdžių trūkumą. Projekto dalyviai įgijo vertingos informacijos bei žinių, kuriomis pasidalins savo mokyklose.

Projekto partneriai liko sužavėti UNESCO paveldo objektu- Kuršių nerijos nacionaliniu parku. Nors oras nelepino, svečiai neskubėdami kopė į Raganų kalną, įdėmiai klausėsi gidės pasakojamų legendų. Nemažai spėlionių, teigiamų ir neigiamų komentarų sulaukianti kormoranų kolonija- vienas iš gamtos paminklų – ne be reikalo reikalauja išskirtinio dėmesio. Gidė išsamiai paaiškino apie kormoranų populiaciją, jų naikinimą, šių paukščių įtaką sveikesnei Kuršių marių ir Baltijos jūros ekosistemai.

Didelio susidomėjimo sulaukė Klaipėdos Vitės progimnazijos mokinių paruoštas pristatymas apie gamtosauginį ugdymą mūsų mokykloje bei pritaikymą švietimo sistemoje. Su projekto dalyviais pasidalijome šia edukacine medžiaga.

Atlikus susitikimo įvertinimo rezultatų analizę, sužinojome, kad organizuota veikla, susitikimai, edukaciniai užsiėmimai buvo naudingi ir įdomūs projekto dalyviams. „Nors Erasmus+ projekte mūsų mokykla dalyvauja pirmą kartą, šis susitikimas motyvuoja konkretiems darbams, tokiems kaip šiukšlių rūšiavimas, popieriaus taupymas“- savo įspūdžiais dalijosi mokytoja iš Mursijos regiono mokyklos Ispanijoje.

Antrasis projekto susitikimas visus dalyvius pakvies į Łazy miestelyje esančią mokyklą Lenkijoje.

Projekto koordinatorė Lina Bružienė

Atnaujinta: 2024-01-25
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Pamokų laikas
7. 14.05 - 14.50
  • 1. 08.15 - 09.00
  • 2. 09.10 - 09.55
  • 3. 10.05 - 10.50
  • 4. 11.05 - 11.50
  • 5. 12.10 - 12.55
  • 6. 13.15 - 14.00
  • 7. 14.05 - 14.50
  • 8. 14.55 - 15.40